KINGS COLLEGES Dil Okulları - Boston


Okulun Genel Özellikleri

Kurulduğu 1957 yılından bu yana kaliteli eğitime önem veren Kings Colleges, Birleşik Krallık ve Amerika’da eğitim veren en önemli uluslar arası kolej gruplarından biri olmayı başarmıştır. On binlerce öğrenciyi eğitim hayallerine kavuşturan Kings Colleges 1970’lerde Asya’dan ve Çin’den önemli bir sayıda öğrenciyi ağırlayan ilk kolejlerden birisi olmuştur. 60 yılı aşan tecrübesiyle Kings Colleges her öğrenciye kendilerini güvende hissedecekleri bir ortam, üstün eğitim, aktif bir sosyal yaşam  ve unutulmayacak bir eğitim deneyimi kazanma imkanı sağlamayı amaç edinmiştir. 

Okulun Bulunduğu Ülkeler: İngiltere; Bournemouth, Londra, Oxford Amerika; Los Angeles, Boston

Okulun Sunduğu Progralar; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce , Akademik İngilizce kursları, Sınav Hazırlık (Cambridge FCE, Cambridge CAE ( İngiltere)), IELTS Hazırlık Kursu ( Sadece İngiltere), Süper Yoğun IELTS, ( İngiltere ), TOEFL iBT Hazırlık Kursu ( Amerika), Test Hazırlık Kursları ( SAT, GMAT, GRE (Amerika)).

Yüksek Lisans Hazırlık Programı, İngilizce + Sanat ve Dizayn – Haftada 28 Ders (Oxford ),

İngilizce + Turizm ve Otelcilik – Haftada 28 ders + 6 saat kurs projelerinde bağımsız çalışma (Bournemouth),

İngilizce + Film Çalışmaları ve Film Yapımı – Haftada 28 ders + 4 saat çalışma (Los Angeles),

İngilizce + Müzik – Haftada 28 ders + 4 saat bağımsız çalışma (Boston),

İngilizce + İşletme ve Finans – Haftada 28 ders + 6 saat kurs projelerinde görev ( Londra),

İngilizce + Hukuk – Haftalık 28 ders + 6 saat kurs projelerinde çalışma (Londra),

Tatil Kursu – Haftada 20 ders - Kurs yaş ortalaması 14-18,(İngiltere ve Amerika),

Tatil Ekstra – Haftada 20 ders - Kurs yaş ortalaması 14-18, Boston ve Lodra için minimum 14 yaş, Los Angeles için 15 yaş ve Bournemouth için 14 yaş ( Grup dahilinde 13 ) şartı bulunmaktadır.

Katılabileceğiniz kurslar:  Yoğun İngilizce, İngilizce Diploma, Cambridge FCE, Kompakt Kurslar, TOEFL iBT Hazırlık, Test Hazırlık Kursları ( SAT, GMAT,GRE ), İngilizce ile Müzik, Tatil Kursu .

KING'S COLLEGES- BOSTON

Uluslar arası öğrencilerin en çok tercih ettiği merkezlerden biri olan Boston, 50’den fazla üniversite ve kolej ile 250.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Zengin bir tarihe sahip olan Boston, modern, spor faaliyetlerinin yoğun olduğu dinamik bir eğlence merkezidir aynı zamanda. Boston Duck Tours ile hem karada hemde suda Boston’un eşsiz manzaralarına tanık olabilir, eğlence dolu vakit geçirebilirsiniz. Boston, New York’a araba veya trenle 4 saat uzaklıktadır.

Okul, Pine Manor College kampüsünde yer alır. İleri teknoloji ile donatılmış sınıflar, kütüphane,6 adet tenis kortu, modern aletlere sahip fitness salonu, kapalı voleybol, basketbol,futbol, tenis ve badminton sahaları vardır. Kolejde kablosuz internet erişimi sağlanmaktadır. Kampüs konferanslar, sinema ve drama seminerleri, bilgisayar ve video seminerleri, konserler ve birçok spor faaliyetlerine ev sahipliği yapar.

Konaklama Seçenekleri: Aile yanı konaklama, Kampüs içerisinde yer alan öğrenci yurdu.