INTRAX Dil Okulları - Chicago


Okulun Genel Özellikleri

1980 Yılından beri eğitim veren İNTRAX dil okulları yaklaşık, yılda ortalama  8000 öğrenciye eğitim veren eğitim  kalitesi yuksek aynı zamanda öğrencinin bütçesini sarsmayacak şekilde eğitim kolaylığı sağlayan sayılı dil okullarından biridir.Kozmopolit bir yapıya sahip olup farklı ırklardan  ve kültürlerden öğrencileri misafir eden İntrax  dil okulları ;San Francisco,Chicago ve  San Diego’da bulunmaktadır. Dil eğitimi'nin yanı sıra profesyonel programlar da sunan Intrax öğrencilerinin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Okulun Bulunduğu Ülkeler;  AMERİKA: San Francisco,San Diego,Chicago

Okulun Sunduğu Programlar; Mesleki beceriler Programları, İş İngilizcesi, Uygulamalı İngilizce Programaları, TOEFL VE Cambridge Sınav Hazırlığı, Seçmeli Dersler, Kariyer Hazırlık Aktivitesi

INTRAX- CHİCAGO 

Okul binası ünlü Michigan Avenue’de Chicagonun finansal merkezinde bulunmaktadır.Konum olarak Michigan gölü’ne,alışveriş merkezlerine yürüyüş mesafesindedir.Ayrıca tüm tren ve otobüs hatlarına kolaylıkla erişilebilecek bir konuma sahiptir.

20 donanımlı sınıf,24 bilgisayarlı ve 2 yeni bilgisayar labaratuarı,ücretsiz kablosuz internet erişimi,kariyer danışmanlık merkezi,mutfagı olan bir öğrenci salonu ve Chicago rehberi sunan aktivite alanı ile öğrencilere kaliteli eğitim olanağı sağlamaktadır.

Konaklama Seçenekleri

İntrax dil okulları aile yanı ve  yurt seçenekleriyle öğrencilere konaklama imkanı sunmaktadır.

Aile yanı konaklama'nın öğrencilerin dillerini geliştirmelerinde büyük avantajları vardır çünkü öğrenciler yaşadığı ailenin kültürünü öğrenip İngilizce pratik yapma imkanına sahiptirler.Öğrenciler aile yanı konaklamada;apartman,kat veya gelenksel bir evde konaklayacaklardır. Aile yanı odalar özel veya paylaşımlıdır.Aile yanı konaklamada banyolar paylaşımlı olup birçoğunda öğrencilere çamaşır yıkama imkanı sunulmuştur.Öğrenciler okula 15  ila 60 dakikalık yürüyüş ya da toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabileceklerdir .Haftada 14 öğün olmak üzere her gün kahvaltı ve akşam yemeği imkanlarından faydalanabileceklerdir.Ayrıca aile yanının bir çoğunda kablosuz ve DSL İnternet bağlantısı bulunmaktadır.  

Yurt tipi konaklamada; öğrenciler diğer ülkelerden öğrencilerle yaşama imkanı bulup temelden en lükse kadar seçim yapma imkanına sahiptirler.Odalar özel veya paylaşımlı olup  paylaşımlı mutfaklar,aktivite salonu  ve çamaşırhane bulunmaktadır.Ayrıca yurtlarda bilgisayar laboratuvarları kablosuz vaya DSL internet bağlantısı bulunmaktadır.Öğrenciler okula 5 ila 45 dakikalık yürüyüş ya da toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilmektedirler.