STAFFORDHOUSE Dil Okulları - Chicago


Okulun Genel Özellikleri

 bağımsız eğitim kurumlarından biri olan Cambridge Education Group bünyesinde yer alan Stafford House School of English, profesyonel eğitim kadrosu ve 60 yıllık tecrübesiyle onlarca ülkeden yüzlerce öğrenciye yüksek standartlarda eğitim imkânı sunmaktadır. Stafford House gençlerin İngilizcelerini ilerletirken aynı zamanda İngiltere’deki gündelik yaşamı ve kültürünü  keşfetmelerini sağlar.

Okulun amacı, Dünyanin her yerindeki merkezlerinde öğrencilere en yüksek standartlarda eğitim konaklama, spor ve sosyal imkanları sağlayarak becerilerini geliştirmelerine en güvenli ve mutlu ortamlarda yardımcı olmaktır. Deneyimli öğretmenleriyle öğrencilerine en iyi eğitimi vermeyi amaçlayan okul, aynı zamanda günlük  yaşamda da pratik yapabileceğiniz ders dışı aktiviteler de sunmaktadır.

Okulun Bulunduğu Ülkeler;  AMERİKA: San Francisco,San Diego,Chicago

Okulun Sunduğu Programlar; Mesleki beceriler Programları, İş İngilizcesi, Uygulamalı İngilizce Programaları, TOEFL VE Cambridge Sınav Hazırlığı, Seçmeli Dersler, Kariyer Hazırlık Aktivitesi

STAFFORDHOUSE- CHİCAGO 

Okul binası ünlü Michigan Avenue’de Chicagonun finansal merkezinde bulunmaktadır.Konum olarak Michigan gölü’ne,alışveriş merkezlerine yürüyüş mesafesindedir.Ayrıca tüm tren ve otobüs hatlarına kolaylıkla erişilebilecek bir konuma sahiptir.

20 donanımlı sınıf,24 bilgisayarlı ve 2 yeni bilgisayar labaratuarı,ücretsiz kablosuz internet erişimi,kariyer danışmanlık merkezi,mutfagı olan bir öğrenci salonu ve Chicago rehberi sunan aktivite alanı ile öğrencilere kaliteli eğitim olanağı sağlamaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Staffordhouse dil okulları aile yanı ve  yurt seçenekleriyle öğrencilere konaklama imkanı sunmaktadır.

Aile yanı konaklama'nın öğrencilerin dillerini geliştirmelerinde büyük avantajları vardır çünkü öğrenciler yaşadığı ailenin kültürünü öğrenip İngilizce pratik yapma imkanına sahiptirler.Öğrenciler aile yanı konaklamada;apartman,kat veya gelenksel bir evde konaklayacaklardır. Aile yanı odalar özel veya paylaşımlıdır.Aile yanı konaklamada banyolar paylaşımlı olup birçoğunda öğrencilere çamaşır yıkama imkanı sunulmuştur.Öğrenciler okula 15  ila 60 dakikalık yürüyüş ya da toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabileceklerdir .Haftada 14 öğün olmak üzere her gün kahvaltı ve akşam yemeği imkanlarından faydalanabileceklerdir.Ayrıca aile yanının bir çoğunda kablosuz ve DSL İnternet bağlantısı bulunmaktadır.  

Yurt tipi konaklamada; öğrenciler diğer ülkelerden öğrencilerle yaşama imkanı bulup temelden en lükse kadar seçim yapma imkanına sahiptirler.Odalar özel veya paylaşımlı olup  paylaşımlı mutfaklar,aktivite salonu  ve çamaşırhane bulunmaktadır.Ayrıca yurtlarda bilgisayar laboratuvarları kablosuz vaya DSL internet bağlantısı bulunmaktadır.Öğrenciler okula 5 ila 45 dakikalık yürüyüş ya da toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilmektedirler.