MANHATTAN LANGUAGE Dil Okulları - New York


Okulun Genel Özellikleri

Manhattan Language bütün kurslarında İletişimsel Yaklaşım ilkesini uygular. Burada öğrenciler ilk günden itibaren sadece İngilizce konuşur. Sınıflar olabildiğince hoş tasarlanmıştır ve tamamen iletişim odaklıdır. Sınıflar küçük olduğu için kişisel ilgi göz önünde tutulmuştur. Eğitmenler üniversite mezunu ve sertifikalı özenle seçilmişlerdir. Hepsinin anadili İngilizcedir.

Okulun Sunduğu Programlar; Genel ve Yoğun İngilizce, TOEFL hazırlık, Turistler için İngilizce, Birebir dersler, Özel İngilizce Sınıfları, Bedava Cuma Dersleri

Okulun Bulunduğu Ülkeler;Amerika; New York

MANHATTAN LANGUAGE-NEW YORK

Manhattan Language, Manhattan'ın merkezinde yer almaktadır. Empire State Building, Madison Square Garden, Fifth Avenue'a ve metro, otobüs istasyonuna kısa bir yürüme mesafesindedir. Manhattan Language dil okulunda gerçek bir İngilizce eğitimini güçlü bir müfredat ile profesyonel eğitimcilerle birlikte küçük gruplardan oluşturulmuş sınıflarda, modern tesislerle alma şansına sahipsiniz. Manhattan Language ACCET tarafından akredite edilmiştir ve New York State Education Department tarafından sertifikalanmıştır. Diğer Akreditasyonlar; NAFSA, TESOL, Quality English'dir.  New York City'de her an için yapılacak birşeyler vardır. Her hafta 2 veya 3 öğretmen ile birlikte çeşitli sosyal aktivitelerle İngilizce eğitime sınıf dışında da devam edilmektedir. İngilizce dil yeteneğinin gelişimi ve öğrencilerin sosyalleşmesi amacıyla Broadway müzikali, Yankees baseball oyunu, Brooklyn köprüsü civarında yürüyüş, Central Park'da piknik, New York'un muhteşem yiyecek kültürünü ve gecehayatını keşfetmek gibi sayısız etkinlik düzenlenmektedir.

Konaklama ;Aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri bulunmaktadır.