GOETHE ENSTITUSU-FRANKFURT


GOETHE ENSTİTÜSÜ

Almanca dil eğitiminde 50.yıl deneyiminde olan Goethe Enstitüsü, öğrencilere dil eğitimi vererek Almanca Öğretiminde lider kuruluşudur. 175.000 öğrenciye sahip olan Goethe enstitüsü kendine özel ders metodu ile öğretimin verdiği kalitesi, sizin eğitimin sonunda başarılı olacağınızı garantisini vermektedir.

Ders metodu klasik şeklinde olmak üzere öğrencilerin eğitim sonucunda yüksek seviye hedeflemektir. Ders konularına bağlı laboratuvar ve ikili grup çalışma şekli, bilgisayar destekli ders programları ve modern çalışma kitaplarıyla Almancayı başarıyla öğrenirsiniz.

 

Okulun Bulunduğu Şehirler

Berlin, Bonn, Bremen, Dresden, Duesseldorf, Frankfurt, Freiburg, Göttingen, Hamburg, Heidelberg, Mannheim, Münih, Vienna

 

Okulun Sunduğu Programlar;

·         Sınavlar için belirlenmiş kurs programları

·         Akademik seviye; 0'dan 8-10 ayda TestDaF

·         Dil laboratuvarları, ikili diyalog programları

·         Haftalık dinamik boş zaman aktiviteleri 

·          İş adamlarına dönük Almanca kursları

·         Junior yaz programları / konaklama seçenekleri

GOETHE ENSTİTÜSÜ – FRANKFURT

Frankfurt Almanya’nın beşinci en büyük şehri olarak 670.000 nüfusu bulunmaktadır. Çok önemli bir ticaret metropolü olduğu için kitap ve otomobil fuarı tesis edilmektedir. Frankfurt şehirde dinlemek için en yakın aktivite Mein nehrinde vapurlarla gezmektir. Şehrin olağanüstü manzarasıyla, koşu, bisiklet ve futbol için ilgili alanlar sunmaktadır. Frankfurtun ilgili çekici bir şehir olması ise Müze festivalli, kale festivalli, noel pazarı veya tamamen kişiye yönelik olmak üzere, Sachsenhau’de elma şarabında veya çok sayıda şarap etkinliğin olmasıdır.

Frankfurt Goethe – Enstitüsü müzeler ve güzergah yakınlarında bulunmaktadır. Gezi semti olan Sachhausen semtinde, Frankfurtun Güney tren garının karşısında yer almaktadır. Okulda 30 adet donatılmış ders salonu bulunmaktadır ve ücretsiz Wifi vardır.

Konaklama Seçenekleri;

Her öğrencinin kendine özel konaklama şeklinde kalabilir. İster okulun yurtlarında veya rezidans evlerinde kalabilir, ister güzel bir ailenin yanında konaklayabilir.