SPRACHCAFFE Dil Okulları - Almanya-Frankfurt


Okulun Genel Özellikleri

Sprachcaffe / Language Plus ister capcanlı, heyecan verici şehirlerde ister deniz kenarındaki rengarenk kentlerde 25 yılı aşkın süredir her yaşta kendini genç hisseden kişilere dil eğitimi sağlayan lider kurumlardan biri olmuştur. Dil öğrenme deneyiminin sadece dersler değil, aynı zamanda gidilen ev sahibi ülkenin yaşam tarzını ve ritmini de yaşamak olduğuna inanan okul  bu amaçla ilginç, heyecan verici ve eğlenceli ders dışı aktiviteler sunuyor. 28 yıllık yurt dışı eğitim deneyimi, 1 organizasyon-31 şehir-7 farklı dil, seçkin şehirlerde kaliteli okullar, dünyanın her yerinden öğrenciler, farklı ders metotları, güler yüzlü ve yardımsever personel, okullara yakın mesafelerde farklı konaklama seçenekleri heyecan verici ve değişik, extra ders dışı aktiviteler ile tercih edilmesi gereken bir dil okuludur.

Okulun Bulunduğu ÜlkelerABD: New York, San Francisco, Miami. Boston, Los Angeles, Los Angeles- Orange County; İngiltere: Brighton, Londra, Devon Kanada: Vancouver, Victoria, Ottowa, Toronto, Calgary, Montreal; Fransa: Nice, Paris; İspanya: Madrid, Barcelona, Mallorca, Malaga Almanya: Frankurt, Duesseldorf; İtalya: Roma, Floransa ve Calabria,Capo Vaticano; Malta: St.Julians, St.Paul’s Bay; Meksika: Playa Del Carmen Küba: Havana; Çin: Pekin; Fas: Rabat

Okulun Sunduğu Programlar; Part-time kurs, Yarı yoğun kurs, Yoğun kurs, Süper yoğun kurs, Mini grup kursu, İş İngilizcesi, Bire bir kurs, Akademik dönem / sınava hazırlık  

SPRACHCAFFE- FRANKFURT

Okul Frankfurt merkeze yürüyüş mesafesinde oldukça hoş bir bölgededir. Geleneksel kafe ve barlardan hemen ilerde oldukça ilginç müzeleri bulabilirsiniz. "Schweizer Platz" metro istasyonu 2 dakikalık yürüyüş mesafesindedir ve buradan şehrin birçok yerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkez olan Frankfurt'taki bina sabah 9'dan akşam 9'a kadar açıktır. Zemin kat kafeterya ve resepsiyon olarak kullanılmaktadır. 5. katta 12 tane sınıf, mutfak, kütüphane ve öğrencilerin tenefüste faydalanabilecekleri küçük bir büfe bulunmaktadır. Kahve ve su makinesinin olduğu bir köşeye ek olarak, okul müdürü öğrencilerin ücretsiz olarak faydalanabilecekleri kahve bulundurur.  Okula 5 dakikalık uzaklıkta birçok restoran ve büfe bulunmaktadır. Öğrencilerin ödevlerini yapabilecekleri ve vakit geçirebilecekleri ortak kullanım alanı mevcuttur. Öğrenciler kitap ödünç alabilirler ya da satın alabilirler. Mainz, Heidelberg ve Cologne'a turlar düzenlenebilir. Futbol, hockey maçı organize edilebilir ya da, Goethe Museum, Palmengarten'a geziler, jazz akşamı, tekne turu vb. etkinlikler gerçekleştirilebilir. 

Konaklama Seçenekleri; Frankfurt'ta standart apartman, konfor apartman ve aile yanı olmak üzere üç tür konaklama bulunmaktadır.  Kendi ihtiyacınıza en uygun konaklama türünü seçebilirsiniz. Tüm konaklama türünde diğer insanlarla diyalog halinde olacağınız için derste öğrendiklerinizi pratik yapma şansı bulacaksınız.