DID Dil Okulları - Almanya-Hamburg


Okulun Genel Özellikleri   

DID okulları 1970 yılında kurulmuştur ve 40 yılı aşkın süredir Almanca eğitimi vermektedir. DIDI okullarının felsefesi dil yerinde öğrenilirdir ve bu felsefe ile okulun adı DID olmuştur . Açılımı Deutsch In Deutschland olan okulun isminin anlamı Almancayı Almanya’da öğrenindir. Almanya’daki en iyi dil okullarından biri olan DID sadece almanac öğretmeye odaklanmış bir kurumdur. Okul  Alman Dili Cemiyeti (Gesellschaft für deutsche Sprache - GfdS) tarafından tanınmaktadır ve EAQUALS'ın üyesidir. Ayrıca her yıl  5.000'in üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir.

Okulun Bulunduğu Şehirler:  Berlin, Frankfurt, Hamburg, Münih

Okulun Sunduğu programlar:  Standart Kurslar-Haftada 20 ders, 24 ders, 28 ders, Birebir Almanca, İş Almancası,Yoğun iş Almancası, Staj Programı, Öğretmenler için Almanca, Lise programı, Yaz okulları, Üniversite hazırlık kursları, Uzun dönem kurslar, TestDaF ve DSH hazırlık kursları 

DID - HAMBURG

Hamburg  Almanya’ nın ekonomik yönden en önemli şehirleridir ve 2. Büyük kentidir. Kuzey Avrupa ‘da ki en büyük demir yolu noktası , Almanya’nın ikinci büyük limanı, Uçak imalatında Dünya’da üçüncü sırada yer alan bir sanayi şehridir. Bu şehirde  en gözde sektörler arasında gemi yapımı, denizcilik ekonomisi, lojistik, havacılık, makine yapımı, bankalar, sigortalar ve gıda endüstrisi  yer almaktadır. Hamburg ‘da 4 üniversite ve 30 yüksek okul bulunmaktadır.

DID Hamburg okulları şehrin tam merkezinde yer almaktadır. Bütün sınıflar aydınlık ve ferahtır. 

Konaklama seçenekleri; Aile yanı konaklama , Yurt konaklama