GOETHE ENSTITUSU-HAMBURG


GOETHE ENSTİTÜSÜ

Almanca dil eğitiminde 50.yıl deneyiminde olan Goethe Enstitüsü, öğrencilere dil eğitimi vererek Almanca Öğretiminde lider kuruluşudur. 175.000 öğrenciye sahip olan Goethe enstitüsü kendine özel ders metodu ile öğretimin verdiği kalitesi, sizin eğitimin sonunda başarılı olacağınızı garantisini vermektedir.

Ders metodu klasik şeklinde olmak üzere öğrencilerin eğitim sonucunda yüksek seviye hedeflemektir. Ders konularına bağlı laboratuvar ve ikili grup çalışma şekli, bilgisayar destekli ders programları ve modern çalışma kitaplarıyla Almancayı başarıyla öğrenirsiniz.

Okulun Bulunduğu Şehirler

Berlin, Bonn, Bremen, Dresden, Duesseldorf, Frankfurt, Freiburg, Göttingen, Hamburg, Heidelberg, Mannheim, Münih, Vien

Okulun Sunduğu Programlar;

·         Sınavlar için belirlenmiş kurs programları

·         Akademik seviye; 0'dan 8-10 ayda TestDaF

·         Dil laboratuvarları, ikili diyalog programları

·         Haftalık dinamik boş zaman aktiviteleri 

·          İş adamlarına dönük Almanca kursları

·         Junior yaz programları / konaklama seçenekleri

 

GOETHE ENSTİTÜSÜ – HAMBURG

Almanya’nın Kuzey bölgesinde olup ekonomiye çok büyük bir katkısı vardır. Avrupa’nın ikinci büyük limanı, Kuzey Avrupa’nın en büyük demiryolu, Almanya’nın en zengin nüfusuna sahiptir.

Hamburg’da Elbe ve Alster isimde iki nehir vardır. Bu iki nehrin çok sayıda köprüler bulunup çok etkileyici bir limanı vardır. Şehrin festivallerde çok sevilmektedir. Mayıs ayında Avrupa’nın ikinci en büyük limanın doğum günü kutlanır ve Japon Kiraz çiçeği festivali vardır. Ağustos ayında uluslararası havai fişek gösterisi düzenlenmektedir. Şehirde yapılan sporda farklıdır. Alster nehrinde Yelken açabilirsiniz yada kanallarında pedallı veya kürekli tekneler kullanabilirsiniz. Şehrin kasabaların arasında ise bisikletle keşfedebilirsiniz.

Yaz aylarında ise çeşitli müzik festivaller olmaktadır. Ayrıca Hamburg belediye binasının yakınında bulunan dünya doğal miraslarından bir tanesi Wadden – Deniz’de yüzebilirsiniz.

Hamburg Goethe – Enstitüsü, şehrin tam kalbinde yer almaktadır. Enstitünün kurucu dönemlerinde kalan etkileyici bir binanın üst katında bulunmaktadır. Okul tren garının yanında olduğu için ulaşım çok kolaydır. Okulun 10 ayrı donatılmış ders salonu bulunmaktadır ve zemin katta ücretsiz kütüphanesi vardır.

Konaklama Seçenekleri;

Hamburg Goethe – Enstitüsünün konaklaması özel konaklama, öğrenci daireleri, öğrenci yurtları veya otel gibi öğrencinin kendi isteğine bağlı seçenekler sunmaktadır.