DID Dil Okulları - Almanya-Munih


Okulun Genel Özellikleri   

DID okulları 1970 yılında kurulmuştur ve 40 yılı aşkın süredir Almanca eğitimi vermektedir. DIDI okullarının felsefesi dil yerinde öğrenilirdir ve bu felsefe ile okulun adı DID olmuştur . Açılımı Deutsch In Deutschland olan okulun isminin anlamı Almancayı Almanya’da öğrenindir. Almanya’daki en iyi dil okullarından biri olan DID sadece almanac öğretmeye odaklanmış bir kurumdur. Okul  Alman Dili Cemiyeti (Gesellschaft für deutsche Sprache - GfdS) tarafından tanınmaktadır ve EAQUALS'ın üyesidir. Ayrıca her yıl  5.000'in üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir.

Okulun Bulunduğu Şehirler:  Berlin, Frankfurt, Hamburg, Münih

Okulun Sunduğu programlar:  Standart Kurslar-Haftada 20 ders, 24 ders, 28 ders, Birebir Almanca, İş Almancası,Yoğun iş Almancası, Staj Programı, Öğretmenler için Almanca, Lise programı, Yaz okulları, Üniversite hazırlık kursları, Uzun dönem kurslar, TestDaF ve DSH hazırlık kursları 

DID - MUNIH    

Ekim Şenliği (Oktoberfest), Bira Bahçeleri, Geleneksel Deri Pantolon ve Bavyera müziği... Başka hiçbir şehir Bavyeranın başkenti kadar Alman geleneklerini ve kültürünü yansıtamaz. Münih ‘ e gittiğinizde göreceksiniz. Münih Alman rahatlığının (Gemütlichkeit) icat edildiği yerdir. Ayrıca, dünyaca ünlü Englischer Garten'da Beyaz Sosis (Weißwurst) ve Alman Simidi yemek (Brezel) ayrı bir zevktir. Hava güzelse Bavyera Alplerini bile görebilirsiniz. 1.3 milyon nüfusuyla üçüncü büyük Alman şehri sizi sıcaklığıyla ve neşesiyle etkileyecektir. 10 üniversitesiyle ve 80.000 öğrencisiyle Münih genç ve canlı bir şehirdir! 

Münih'teki Karlsplatz 18. yüzyılın ortasında Avrupa'nın en işlek yeriydi. Buradan artık hiç araba geçmese de halk arasında Stachus denilen yer bugün şehrin en işlek yeri olmaya devam ediyor. Sayısız butik ve büyük alışveriş merkezleriyle en büyük alışveriş caddesi burada başlıyor. did deutsch-institut Münih buradan sadece birkaç dakika uzaklıkta ve merkez tren istasyonunun hemen yakınında yer alıyor. İki katlı okulda dil öğrenimi için gereken her şeyi sıcak bir ortamda bulabilirsiniz.  Aydınlık sınıflar, modern bir medya merkezi, rahat bir cafe ve geniş bir teras bulacaksınız. Burada güneşin altında oturarak rahatlayabilir veya masa tenisi oynayabilirsiniz.

Konaklama seçenekleri; Aile yanı konaklama , Yurt konaklama