DID Dil Okulları - Almanya-Berlin


Okulun Genel Özellikleri   

DID okulları 1970 yılında kurulmuştur ve 40 yılı aşkın süredir Almanca eğitimi vermektedir. DIDI okullarının felsefesi dil yerinde öğrenilirdir ve bu felsefe ile okulun adı DID olmuştur . Açılımı Deutsch In Deutschland olan okulun isminin anlamı Almancayı Almanya’da öğrenindir. Almanya’daki en iyi dil okullarından biri olan DID sadece almanac öğretmeye odaklanmış bir kurumdur. Okul  Alman Dili Cemiyeti (Gesellschaft für deutsche Sprache - GfdS) tarafından tanınmaktadır ve EAQUALS'ın üyesidir. Ayrıca her yıl  5.000'in üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir.

Okulun Bulunduğu Şehirler: Berlin, Frankfurt, Hamburg, Münih

Okulun Sunduğu programlar:  Standart Kurslar-Haftada 20 ders, 24 ders, 28 ders, Birebir Almanca, İş Almancası,Yoğun iş Almancası, Staj Programı, Öğretmenler için Almanca, Lise programı, Yaz okulları, Üniversite hazırlık kursları, Uzun dönem kurslar, TestDaF ve DSH hazırlık kursları 

DID - BERLIN   

Bugün Berlin Duvarına baktığınızda onun eski anlamını tahmin etmeniz zor olacaktır. Seneler önce bu renkli beton duvar iki Alman devletini ve hatta neredeyse bütün dünyayı ikiye ayırıyordu. Berlin Duvarı 1989 yılında yıkıldığından beri Berlin hızlı biçimde gelişti ve bir metropol haline geldi: Parlamento Binasıyla (Reichstag) etkileyici hükümet bölgesi, modern butikleri, Prenzlauer Berg'deki restore edilmiş arka bahçeler, Soykırım Anıtı (Holocaust- Mahnmal), Potsdamer Meydanı (Potsdamer Platz), Müzeler Adası (Museumsinsel)... Ve bugün Berlin Duvarı'nda bile dünyanın farklı yerlerinden arkadaşlar edinebilirsiniz.

Başkentin birçok yerinden farklı olarak, Oranienburger Straße geceleri çok hareketlidir. Gece hayatını sevenler Hackeschem Markt ve Friedrichstraße arasındaki bölgede dolaşırlar. Burada 40'tan fazla bar, cafe, sinema, tiyatro, alışveriş yeri ve galeri bulabilirsiniz. Hemen yanındaki caddedede bulunan DID Institute Berlin sizi Almanca öğrenmeye davet etmektedir. DID 2. kattadır ve sınıflar aydınlık ve geniştir. Teneffüslerde kantindeki otomatlardan hazır yiyecek ve içecek alabilir, interneti kullanabilirsiniz. Veya kolanızı alıp teras çıkarak dersten sonra arkadaşlarınızla sohbet eder ve dinlenirsiniz.

Konaklama seçenekleri; Aile yanı konaklama , Yurt konaklama