GOETHE ENSTITUSU-BERLIN


GOETHE ENSTİTÜSÜ

Almanca dil eğitiminde 50.yıl deneyiminde olan Goethe Enstitüsü, öğrencilere dil eğitimi vererek Almanca Eğitiminde lider kuruluşudur. 175.000 öğrenciye sahip olan Goethe enstitüsü kendine özel ders metodu ve eğitiminin verdiği kalite ile size başarılı olacağınızın garantisini vermektedir.

Ders metodu klasik olmak üzere öğrencilerin eğitim sonucunda yüksek seviyeye gelmesini hedeflemektir. Ders konularına bağlı laboratuvar ve ikili grup çalışma şekli, bilgisayar destekli ders programları ve modern çalışma kitaplarıyla Almancayı başarıyla öğrenirsiniz.

 

Okulun Bulunduğu Şehirler

Berlin, Bonn, Bremen, Dresden, Duesseldorf, Frankfurt, Freiburg, Göttingen, Hamburg, Heidelberg, Mannheim, Münih, Vienna

 

 

 

 

 

Okulun Sunduğu Programlar;

·         Sınavlar için belirlenmiş kurs programları

·         Akademik seviye; 0'dan 8-10 ayda TestDaF

·         Dil laboratuvarları, ikili diyalog programları

·         Haftalık dinamik boş zaman aktiviteleri 

·          İş adamlarına dönük Almanca kursları

·         Junior yaz programları / konaklama seçenekleri

 

GOETHE ENSTİTÜSÜ – BERLİN

Berlin, Almanya’nın başkenti ve en büyük şehridir aynı zamanda bir eyalet kentidir. Kuzey Almanya’da, Spree ve Havel nehirlerin arasındaki kumluk bölgede yer alır. Berlin, Almanya’nın sadece siyasi değil, aynı zamanda kültür başkentidir. Berlin’de birçok müze bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda sanat galerileri ve tiyatrolar vardır. Turist açısından Berlin ön sıralardadır.

Goethe Enstitüsü, şehrin merkezinde bulunmaktadır. Burada sanat, kültür, konaklamayı ve gastronomi hepsi bulunmaktadır. Hemen enstitüsü önünde bir metro istasyon ‘Weinmeisterstrsse’ bulunmakta olup, metro garı 5, ‘hackescker Markt ise yürüyerek 4 dakika uzaklıktadır. Okulun 16 adet ders salonu vardır ve öğrencinin isteğe bağlı her türlü konaklama ayarlanabilir. 

Konaklama Seçenekleri; Standart apartman, lüks apartman, yurt veya aile yanı olmak üzere öğrencinin isteğe bağlı herhangi bir konaklamayı tercih edebilir.