Ayça DİNÇER - İngiltere Brighton Brighton Language College


Merhaba, ben Ayça Dinçer. 2012 yaz döneminde Haziran-Temmuz aylarında İngiltere'de 6 haftamı Brighton Language Collage'da geçirdim ve geçirdiğim en güzel yaz tatillerinden biri oldu.


İngiltere'ye ulaştığımda dikkatimi çeken ilk şey her yerin yemyeşil olmasıydı. Modern yaşamın doğayla birleştiği bir ülke İngiltere. Geçirdiğim 6 hafta boyunca yanında kaldığım aile tarafından en iyi şekilde ağırlandım. Yeni arkadaşlıklar edinerek çok eğlenceli ve dolu dolu bir tatil geçirdim. Okuldaki görevliler,öğretmenler her konuda çok yardımcı ve sıcakkanlı oldukları için, bana kendimi uzun zamandır oradaymış gibi hissettirdiler. Brighton gerek gündüz gerekse gece vakit geçirilebilecek çok güzel mekanlara sahip. Farklı kültürlerden bir çok öğrenci
barındırdığı için hem dilinizi geliştirmek açısından hem de kalıcı ve güzel arkadaşlıklar kurmak açısından çok güzel bir şehir.

Hem şehir içinde hem de diğer şehirlere ulaşım oldukça kolay. Trenle istediğiniz her yere kolayca ulaşabiliyorsunuz. Genelde okulun önünde bulunan tur şirketleri ile rehber eşliğinde turistik yerleri uygun fiyatlara gezerek haftasonlarınızı değerlendirebiliyorsunuz.

İlk başlarda tek başıma gitmekte tereddütte kalsamda şimdi kendim için verdiğim en iyi kararlardan biri olduğunu düşünüyorum.
Kısacası her anım dolu dolu geçti. Benim için çok güzel ve büyük bir tecrübe oldu. Bana her konuda yardımcı olup, destek veren Nilüfer 
Sabancı 'ya ve NEW Yurtdışı Eğitim 'e çok teşekkür ederim.

Okul hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.