DELTA


Delta (Diploma in Teaching English to Adults Speakers of Other Languages)

Delta, dünyanın en bilinen ve en popüler ileri TEFL/TESOL yeterliklerinden biridir. Deneyimli İngilizce öğretmenlerinin kariyerlerinde daha da ilerlemeleri için esnek bir yoldur. Delta, bir öğretmenin kariyerinde her aşamada alınabilir ve öğretim bilgilerini güncellemek ve uygulamalarını iyileştirmek isteyenler için idealdir.

Delta bir öğretmenin kariyerinde herhangi bir aşamada alınabilir. Yetişkin, ilköğretim ve ortaöğretim bağlamlarında halihazırda İngilizce öğretenler için uygundur ve anadili İngilizce olan ya da olmayanİngilizce öğretmenlerinden oluşan uluslararası bir kitleye yönelik olarak tasarlanmıştır. 

Delta'yı alan adaylar, normalde önce English language teaching (ELT) yeterliği almış ve en azından bir yıllık ELT deneyimine sahip olmuş olur; ancak bunlar gereklilik değildir. 

Delta, öğretmenlerin daha yüksek öğretim mevkilerine hazırlanmalarına yardımcı olur ve Dilbilim ve Dil Öğretimi Yüksek Lisans programları gibi diğer yeterliklere ilerlemeyi kolaylaştırır. Bazı yüksek lisans programları, Delta kredilerini kabul eder. 

University of Cambridge'ın bir parçası olan, Cambridge English Language Assessment tarafından verildiği için, Delta sertifikanız,uluslararası düzeyde tanınmakta ve son derece saygı görmekte olupbir kalite ölçütüdür.

 

DELTA programına kimler katılabilir ?

• ingilizce öğretmenliğinde okyan öğrenciler, 

• Mezunlar ve elinde öğretmenlik sertifikası bulunmayan adaylar,

• İngilizce öğretmenliği yapmak isteyen, deneyim sahibi ve ileri seviye ingilizce dil bilgisine sahip kişiler

• Celta sertifikasına sahip olanlar

• En az 2 yıllık öğretmenlik tecrübesi olanlar

 

Program süresince nelerde kazanım sağlarsınız ?

• Öğretim ilkeleri ve uygulamalarını kavramayı geliştirmenizi

• İngiliz Dili’ni daha derinden anlamanızı

• Öğrendiklerinizi daha kolay ve etkili yansıtmanızı

• Öğretmen olarak birikimlerinizi daha kolay ve etkili şekilde

• uygulamaya dökmenizi

• Kendinizi idari görevler ya da öğretmen eğitimciliği gibiyönetim kademelerine taşımak için gereken hazırlığı sağlar.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

DELTA Programına katılabileceğiniz bazı okullar ve fiyatları aşağıdadır. 

British Study Center

 

1930 yılında Joseph Cleaver tarafından kurulan BSC günümüze kadar aile kuruluşu olarak kalmıştır. Hızla büyüyen ve ülke genelinde birçok ofis, sınav merkezi açan şirket halen ülke genelindeki en köklü okullardan biri  olarak kaliteli eğitim ve üstün hizmet olanaklarıyla yolunda ilerlemektedir.

Bütün şubelerde dil eğitimi alırken ihtiyacınız olabilecek tüm materyallere erişebileceğiniz kütüphane, internet hizmeti ve diğer hizmetlerden faydalanabileceksiniz. Sınıflar farklı ülkelerden en fazla 11 kişiden oluşmakta ve interaktif beyaz tahtalar ile dersler daha eğlenceli ve etkili geçmektedir.

Okul,şehir merkezli konusu ile ilgi çekmektedir. Konaklama hizmetlerinde sunulan seçenekler sizi eğitim süreniz boyunca rahat hissettirecek ve eğitiminizi en verimli şekilde tamamlamanız adına isteklerine ve sorularınıza anında yanıt verilecektir.

 

Okulun Sunduğu programlar; Genel Kurslar haftada 20 ders-Standart kurslar haftada 25 ders-Yoğun kurslar haftada 30 ders, İş İngilizcesi, Genel İngilizce + Aşçılık,Genel İngilizce + Windsurfing, Sınav Kursları, Üniversite, yüksekokul ve kariyer hazırlık, Birebir kurslar, Yaz okulu, Staj Programları, Özel amaçlar için Kurslar 

 

Okulun Bulunduğu Şehirler;   İngiltere - Londra, Brighton, Oxford,Bournemo

 

 

DELTA Eğitimi Alabileceğiniz Lokasyonlar : İngiltere - Oxford 

Program süresi: 9 Ay 

CELTA belgesi olanlar veya 2 yıllık öğretim deneyimi olanlar katılabilir.

Program Kayıt ücreti: £50
Konaklama Kayıt Ücreti: £45

Konaklama Türleri;

 

Tek kişilik yarım pansiyon Aile yanı konaklama: £170 ( haftalık)

Çift kişilik yarım pansiyon Aile yanı konaklama: £150 ( haftalık)

 

Standart öğrenci evi tek kişilik self servis: £165

Lüx öğrenci evi tek kişilik self servis: £185


 

Hava alanı karşılama;

Heathrow hava limanı: £125

Gatwick hava limanı: £150

Stansed hava limanı: £165

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

LAL Language Centres


 

 

Okulun Genel Özellikleri   


 

LAL Language Centres 25 yılı aşkın süredir uluslararası öğrenciler için heyecan verici şehirlerde yer alan ve benzersiz özellikler sunan köklü bir dil okuludur.Deneyimli öğretmenleriyle öğrencilerine en iyi eğitimi vermeyi amaçlayan LAL aynı zamanda günlük  yaşamda da pratik yapabileceğiniz ders dışı aktivitelerde sunmaktadır. LAL  British Council onayına sahip olmakla birlikte aynı zamanda ENGLISHUK üyesidir.Kaliteli eğitiminin yanı sıra sunduğu eğlenceli ders dışı aktiviteleriyle,güler yüzlü çalışanlarıyla,okulların bulunduğu harika lokasyonlarıyla ve dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrencileriyle LAL hedefleriniz doğrultusunda dünya çapında heyecan verici bir seçim olacaktır.LAL dil okullarını seçmeniz için 6 neden;kendi kurs kombinasyonunuzu oluşturabilme imkanı,deneyimli öğretmenler ile kaliteli bir eğitim,öğrenin ve kullanın ilkesi ile öğrendiğiniz dili dışarıda kullanabilme,ders dışı aktiviteler ile İngilizce pratik yapma imkanı,okulların bulunduğu harika yerler ve eğitimli öğretmenler ile en iyi eğitim.


 

Okulun Bulunduğu Ülkeler


 

İngiltere: Londra,Torbay ; Güney Afrika:Cape Town ; ABD:Fort Lauderdale ; Malta:Gozo,Sliema


 

Okulun Sunduğu Programlar; Genel İngilizce Kursu,Yoğun İngilizce Kursu, İş İngilizcesi Kursu, Akademik İngilizce Kursu, Sınavlara hazırlık Kursları, Bire bir Kurs, Öğretmen eğitimi(DELTA,CELTA), Üniversite hazırlık kursları

 

Delta Eğitimi Alabileceğiniz Lokasyonlar: İngiltere - Torbay


 

Kurs Süresi: 19 Hafta


 

Kurs ücreti: £2.299


 

Hunters Lodge konaklama  + Kurs ücreti: £4009 


 

5 farklı konaklama türü bulunmaktadır. Fiyata göre değişiklik göstermektedir. Ücretsiz Hoşgeldin turu bulunmaktadır bunun dışında birçok aktivite programı düzenlenmektedir. İsteğinize göre ekstra ücret ödeyerek katılabilirsiniz. 

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________