BELARUS DEVLET ÜNİVERSİTESİ


Belarus Devlet Üniversitesi yaklaşık 90 yıllık geçmişe sahip olan ve Belarus’ta kurulan ilk üniversitedir. Belarus’taki ilk eğitimin temellerini atan üniversitedir. 16 Fakülte ve 10 enstitüsü ile öğrencilere zengin bir eğitim seçeneği sunmaktadır. Ayrıca, Türkiye ile ekonomik ilişkileri artırmak adına yapılan işbirliği çalışmaları sonucunda Üniversite’de Türkoloji bölümü de kurulmuştur.

Rusça dil eğitim ücretleri; 

1 ay        -              2050 USD 

2 ay        -              2.450 USD 

3 ay        -              3.000 USD 

4.5 ay     -              3.500 USD 

10  ay     -              4.800 USD

Hazırlık programı-      4.900 USD’dir.

YAZ KURSU;

  •   6 HAFTA        2400 USD  (HERŞEY DAHİL)
  •   8 HAFTA        2650 USD  ( HERŞEY DAHİL)
  • Eğitime Başlama Tarihleri;

Kısa Dönem : Her 5 kişilik sınıf oluşumunda zaman fark etmeden yeni sınıf açılabilir .Aşağıdaki tabloda periyodik zamanlar verilmiştir periyodik zamanlarda  kesin öğrenci kabulleri yapılmaktadır.

Hazırlık Programı :Eylül ayında başlamaktadır.

Ücretlerimize Dahil olan hizmetlerimiz ; Eğitim, Davetiye, Konaklama (yurt/3 kişilik odalarda) fiyatlara dahil (uzun dönem 10 aylık kurs ve hazırlık sınıflarında dahil değildir. Yurt ücreti aylık 20-25usd dir.), Uçak bileti BELAVİA HAVAYOLLARI İLE (gidiş-dönüş/sadece 1 ve 2 aylık kurslar gidiş ve dönüş uçak bilet ücretini kapsamaktadır, uzun dönem için ise sadece gidiş uçak bilet ücretini kapsar),  Vize, Sigorta, Noter onaylı çeviriler, Sağlık kontrolu, Oturum izni, Ülke çıkış vizesi, Kurye ücretleri, Havaalanı karşılama, Oryantasyon DAHİLDİR

BELARUS DEVLET ÜNİVERSİTESİ DİL KURSLARINA BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ

Uzun dönem öğrencileri; Sağlık raporu (sağlık ocağından olabilir ), resimli olması gerekir.yurt dışında eğitim görebilir ibaresi gerekir. Ayrıca saglık mudurluklerınden apostilli olmalı . AIDS raporu apostilli,  Diploma(öğrenci belgesi) noterden tastikli orneginin apostilletilmesi,  2 adet fotoğraf(bio resim),  Pasport noterden tastikli ornegi apostilli olacak,  Savcılık belgesi  apostilsiz

Kayıt esnasında  1.000 usd depozito ücreti alınır geri kalan ücret ise Minsk’e vardığınızda  firma temsilcimize ödenir.

Her hangi bir nedenle konsolosluk tarafından rededilen vizelerde öğrenci temel yapılan masrafları kaybeder buda takribi 1000 usd' dir.

BİLGİ

  •  Ev kiralamayı arzu eden veya aile yanı konaklamada kalacak  öğrenciler 150-200 usd emlakçı ücreti vermelidir. Ev aylık kira ücreti 450-750 usd arasındadır.(öğrenciye ülkeye ulaşmadan 1 ay önce ev tutmak zorundayız sebebi ise ev sahibinin imzası gerekmektedir ve evin boş olması gerekmektedir. Bu nedenle 1 ay önce gelmeden kira ödemeye başlanacaktır.)
  •  Cep harçlığı olarak aylık  250-350 usd önermekteyiz.Evde kalan öğrenciler için cep harçlığı 450-500 usd ye kadar yeterli olacaktır.
  •  Uzun dönem öğrencilerine taleplerine göre konaklamalarını ev veya yurtta  yapabilirler.yurt ücretini öğrenci aylık olarak ödiyecektir.Bunun nedeni yurtlardan çıkmak isterseniz paranızın yanmaması için sizin aylık olarak ödemenizi saglıyoruz.
  •  Belarusa gitmeye karar veren öğrenci minimum 50 gün  önceden evraklarını teslimetmeli ve peşinatlarını vermelidir.