ATLAS LANGUAGE SCHOOL Dil Okulları - İrlanda-Dublin


İrlanda – Dublin

Dublin İrlanda’nın başkenti olup aynı zamanda en büyük şehridir. Viking yerleşimlerinin merkezi olarak kurulan şehir, Orta Çağ’dan beri İrlanda’nın başkentidir. Dublin, üç üniversitesi ve birçok diğer yüksek öğrenim kurumuyla, İrlanda’nın birincil eğitim merkezidir. Şehirde 20 adet üçüncü-seviye (bir çeşit devamlı, yüksek öğrenim) enstitü ve kolej bulunmaktadır. Dublin Üniversitesi, 16. yüzyıla uzanan tarihiyle İrlanda’nın en eski üniversitesidir. Dublin aynı zamanda gece hayatıyla da çok ünlüdür. Dublin denize konumundan dolayı ılıman bir iklime sahiptir. Kışları yumuşak, yazları serin geçer ve aşırı soğuk ya da sıcak yaşamaz. Genelde düşünülenin aksine Dublin, batı İrlanda gibi, yoğun yağış almamaktadır. Batı İrlanda’nın yağış oranı genelde başkentin iki katıdır. Londra ile karşılaştırıldığında ortalamada Dublin’de daha az yağışlı gün görülür.

Okul Bilgisi

Atlas Language School 2003 yılında kurulmuştur. O tarihten bu yana hızla büyüyen bir üne kavuşmuştur. Atlas Language School Dublin şehir merkezine 5 dakikalık mesafededir. Profesyonel bir ekiple öğrencilere eşsiz kurs imkanları sağlamaktadırlar. Deneyimli eğitim kadrosu, modern sınıfları ve sosyal aktiviteleri ile Dublin’in en önde gelen dil okullarındandır. Toplu taşıma araçları okulun yakınından geçmektedir. Öğrencilerin çalışabileceği WI-FI donanımlı bilgisayar sınıfları mevcuttur.Atlas Language School İrlanda vizesini kolaylaştıran MEI (Marketing English in Ireland) üyesidir.

Sunduğu Programlar: Genel ve Yoğun İngilizce, Profesyoneller için İngilizce, Sınav Hazırlık Kursları

Study and Work Programları: Atlas Dil Okulları öğrencilerine dil öğrendikten sonra staj yapma imkanı sunmaktadır. İşe yerleştirme programları;  halkla ilişkiler, iletişim, medya, muhasebe, yazılım, donanım, lojistik, pazarlama, mekanik, satış ve turizm alanlarında olabilmektedir. İşe yerleştirme programları sektöre göre 4 hafta ile 24 hafta arasında değişmektedir.

Konaklama Seçenekleri: Aile yanı konaklama, Apartlar, Otel ve Misafir Evleri

Aktivite ve Geziler: Sanat galerileri ve müzeler, sinema ve tiyatro etkinlikleri, okul partileri, sportif etkinlikler, festivaller, geziler