WESTBOURNE ACADEMY Dil Okulları - Bournemouth


Okulun Genel Özellikleri 

Bournemouth’da sahile 1 km uzaklıkta, geleneksel İngiliz kültürünü yansıtan eğlence mekanlarının, dünyanın farklı noktalarından lezzetler sunan restoranların,ünlü giyim mağazalarının yoğun olduğu bölgede yer alan Westbourne Academy geniş program seçenekleri, spor ve sosyal aktivite olanakları ile uzun yıllardır eğitim vermektedir.

Okulun tek merkezinin bulunduğu Bournemouth, İngiltere’nin güneyinde yer alır ve 50 yıldan daha uzun bir süredir İngilizce öğrenmek amacıyla dünyanın farklı noktalarından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Uzun yıllardır İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere ev sahipliği yapmasının verdiği tecrübeyle kaliteli eğitim veren okullar, kaliteli konaklama hizmetleri,  kültürel ve eğlence aktivitelerinin yoğun olduğu bir bölgedir.

Okulun Sunduğu programlar: Genel İngilizce – Haftada 20 ders, İngilizce Plus – Haftada 28 ders, Sınav Hazırlık Kursları – Haftada 28 ders, Extra Yoğun – Haftada 40 ders, Uluslar arası Okul Yılı Programı – Haftalık 20/28 ders, Easter ( Paskalya ) Kursu – Haftada 20 ders, Yaz Kursları – Haftada 20 ders, Yoğun Yaz Kursları – Haftada 40 ders, Yöneticiler İçin Birebir Kurslar, Genel İngilizce + Golf

Konaklama

Aile yanı konaklama hizmetleri sağlanmaktadır.  Bunun dışında öğrencilerin istekleri doğrultusunda otel veya misafir evi seçenekleri sunulur.

Konaklama hizmeti veren aileler uzun yıllardır yabancı öğrencilere ev sahipliği yapan aileler arasından özenle seçilmektedir.  Eğitiminiz süresinde okul tarafından düzenli olarak denetlenen aileyle birlikte güzel vakit geçireceğinizden ve evinizdeki konforu hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Sosyal Aktiviteler

Westbourne Academy, öğrencilere kurs süreleri boyunca eğlenceli vakit geçirebilmeleri ve unutulmaz vakit geçirmeleri adına ve ayrıca rahat ve dinlenmiş bir zihne sahip öğrencilerin daha başarılı olduğu göz önüne alınarak bir dizi aktivite düzenlenmektedir.

Okulda kaliteli yemek ve içeceğe ulaşabileceğiniz birinci sınıf bir kafeterya, öğrenci dinlenme alanları ve boş vakitlerinizde arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebileceğiniz masa tenisi gibi eğlence alanları bulunmaktadır.  Masa tenisi, futbol maçları, voleybol, at binme, akşam aktiviteleri,  geleneksel İngiliz Pub turları, bowling geceleri gibi okul çalışanları tarafından düzenlenen birçok aktivite mevcut. Ayrıca bir sahil kenti olan Bournemouth, rüzgar sörfü ve yelkenli gibi birçok spor aktivitelerinin gözde merkezlerinden birisidir. 

Rehber eşliğinde İngiltere’nin en ünlü şehirleri ve turistik merkezlerine düzenlenen turlar size kurs süresince birçok ilgi çekici merkezleri ziyaret etme fırsatı sağlar.