INTERNATIONAL HOUSE Dil Okulları - Manchester


INTERNATIONAL HOUSE-MANCHESTER

1968 yılında kurulan International House birçok ülkede ve şehirde okullara sahip dünyanın önde gelen uluslar arası okullardan biridir.International House Manchester, şehir merkezinde yer almaktadır.Tüm duraklara birkaç dakikalık mesafededir. Uluslar arası Manchester Havaalanı’na yalnız 20 dakika uzaklıktadır. Çözüm ortakları; Deutsche Bank, Lufthansa, MAN, DHL, Philips, FIFA, Hitachi, Shell, Siemens, Bosch, Vodafone..

Manchester, İngiltere’nin 2.en büyük kentidir. Ayrıca dünyada görülmesi gereken ilk 20 şehir içerisindedir. Dünyaca ün kazanmış olan futbol takımları, Manchester United ve Manchester FC, bu şehirdedir. Ayrıca gece hayatıyla da ünlüdür. Bu şehirde dünya çapında bilinen birçok müze, restoran, galeri ve konser alanı bulabilirsiniz. Dünyanın en iyi 3 üniversitesine de ev sahipliği yapmaktadır. 6 milyonu aşkın nüfusu ile Manchester üst düzeydeki sanayisi ile endüstri alanında İngiltere'nin en önde gelen bölgelerindendir. Dünyaca ünlü Manchester Üniversitesi ve şehir merkezinde toplanmış onlarca dil okulu ile her yıl binlerce öğrenci eğitim amaçlı olarak şehre gelmektedir. Manchester United futbol kulübüne de ev sahipliği yapan Manchester'da; Bilim ve Endüstri Müzesi, Manchester Sanat Galerisi, Manchester Müzesi, Manchester Town Hall, Fog Lane Park, Queens Park, alışveriş için Manchester Fashion Market ve ünlü Old Trafford Stadı gezilmesi gereken yerlerdendir. Şehir içi ulaşımın tramvay, otobüs ve banliyo trenleri ile sağlandığı Manchester'a 13 Km. uzaklıktaki Manchester Uluslararası Havalimanı ile ülke dışından da kolayca ulaşılabilmektedir. 

Okulun Sunduğu Programlar: Genel ve Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik Hazırlık Kursları, Sınav Hazırlık Kursları, Futbol Kursları, Yaz Okulu Programları

Konaklama Seçenekleri;

Aile Yanı Konaklama, okula 10-15 dakikalık otobüs yolculuğu

Ibis Hotel; okula 5 dakikalık yürüme mesafesinde

Yurt Konaklama; okula 10 dakika uzaklıktadır. Odalar tek kişiliktir ve banyo, tuvalet içerisindedir. Mutfak ortak kullanımlıdır.