SPRACHCAFFE Dil Okulları - Montreal


Okulun Genel Özellikleri

Sprachcaffe / Language Plus ister capcanlı, heyecan verici şehirlerde ister deniz kenarındaki rengarenk kentlerde 25 yılı aşkın süredir her yaşta kendini genç hisseden kişilere dil eğitimi sağlayan lider kurumlardan biri olmuştur. Dil öğrenme deneyiminin sadece dersler değil, aynı zamanda gidilen ev sahibi ülkenin yaşam tarzını ve ritmini de yaşamak olduğuna inanan okul  bu amaçla ilginç, heyecan verici ve eğlenceli ders dışı aktiviteler sunuyor. 28 yıllık yurt dışı eğitim deneyimi, 1 organizasyon-31 şehir-7 farklı dil, seçkin şehirlerde kaliteli okullar, dünyanın her yerinden öğrenciler, farklı ders metotları, güler yüzlü ve yardımsever personel, okullara yakın mesafelerde farklı konaklama seçenekleri heyecan verici ve değişik, extra ders dışı aktiviteler ile tercih edilmesi gereken bir dil okuludur.

Okulun Bulunduğu Ülkeler: ABD: New York, San Francisco, Miami. Boston, Los Angeles, Los Angeles- Orange County İngiltere: Brighton, Londra, Devon Kanada: Vancouver, Victoria, Ottowa, Toronto, Calgary, Montreal Fransa: Nice, Paris İspanya: Madrid, Barcelona, Mallorca, Malaga Almanya: Frankurt, Duesseldorf İtalya: Roma, Floransa ve Calabria,Capo Vaticano Malta: St.Julians, St.Paul’s Bay Meksika: Playa Del Carmen ,Küba: Havana Çin: Pekin Fas: Rabat 

Okulun Sunduğu Programlar;Part-time kurs,Yarı yoğun kurs,Yoğun kurs,Süper yoğun kurs,Mini grup kursu,İş İngilizcesi kursu,Bire bir kurs,Akademik dönem / sınava hazırlık 

SPRACHCAFFE-MONTREAL

Okul Sherbrooke Crescent Street’in köşesinde, Montreal şehir merkezinde modern bir binada yer almaktadır, Sherbrooke Street2in liks konutlar ve tarihi binalar ile zengin bu bölgesi ‘’The Golden Mile’’ olarak adlandırılır.Spcachcaffe Montreal’in yakın komşuları güzel sanatlar müzesi, Ritz Cartoon Hotel ve ünlü Holt Renfew Department Store’dur.Crescent Street barlar ,kafeler, restoranlar ve galeriler ile dolu, Montreal’in başlıca turistik mekanlarından biridir. Sokak festivaller ve Formula 1 haftasonu gibi etkinlikler için sık sık kapalıdır.Okul olanakları: 13 sınıf, bilgisayar ve kablosuz internet, mutfak, çalışma odaları, eğitim materyalleri, tam erişilebilir bina. Okulun kapasitesi 250 kişidir.

Konaklama: Aile yanı veya daire paylaşımlı konaklama

Aktiviteler ve Geziler : Montreal büyük St. Lawrence Nehri’nde bir adadır. Montreal’deki çoğu insan 2 dillidir; akıcı bir şekilde İngilizce ve Fransızca konuşabilirler. 80 etnik topluluk ve 4 üniversite Montreal’in canlılığını yansıtır. Şehir bir dağın etrafına inşa edilmiştir ve parklar, şehir merkezi, eski Montreal, Mount Royal, Island Parks gibi birçok ilginç toplulukla doludur. Seçkin müzeler, antika mağazaları, yüksek moda butikleri, birinci sınıf restoranlar, muazzam bir alış veriş bölgesi ve ‘’The Underground City’’ vardır. Öğrenciler ayrıca füme et ve poutine dahil olmak üzere Montreal’e özgü bir çok yiyeceğin tadını çıkarabilirler. Şehir Avrupa kültürü, uluslar arası festivalleri ve mimarisi ile ünlüdür. Yıl içinde yapılan etkinlikler sayesinde ‘’Festivaller Şehri’’ olarak da bilinir. Özellikle ünlü olanlar Montreal Uluslar arası Cazz Festivali, Uluslar arası Havaifişek Festivali, Kanada’nın tek Formula 1 yarışı Canadian Grand Prix’tir.