Kübra BATI - İngiltere - Londra - Wimbledon School of English


KÜBRA BATI-İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ- İKTİSAT FAKÜLTESİ-İŞLETME BÖLÜMÜ-2.SINIF ÖĞRENCİSİ

 

Merhaba,ben Kübra Batı.2011 ve 2012 yaz tatillerinde WSE okulunda Wimbledon da 8 haftalık dil kursu programına katıldım. İngiltere' de ulaşım sandığınızdan daha kolay ve eğlenceli. Bütün şehirleri trenle gezebilir ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz benim gibi:)       

    Wimbledon Londra 'ya 20 dk uzaklıkta,kolaylıkla her gün Londra'ya geçebilirsiniz. Londra ' ya ve Wimbledon' a aşık olabilirsiniz ki ben aşık oldum geri döndüğümde büyük bir eksiklik vardı. Big ben ve Londra'yı bilmeyen yoktur nerdeyse üç kere ziyaret ettim . Şu anda yazarken bile o heyecanı duyuyorum :) Okuldan bahsedecek olursak tamamıyla harika ve çok aktif bir okul . Salsa geceleri,tenis turnuvaları, voleybol maçları, international partiler, badminton daha sayamadığım bir çok dalda aktiviteye sahip.Herhangi bir konuda veya herhangi bi sıkıntıda ne olursa olsun her zaman yardımcı olan ve arkadaş canlısı bir okula sahiptim.Kalacak yer konusunda ise benim tercihim host family olmuştu.Yanında kaldığım aile gerçekten her konuda mükemmeldi ayrılırken çok zorlandım.Kaldıgım ev ile okul arası sadece 1 otobüs ve 15 dk idi .

   Bununla birlikte okulda ,dışarıda,alışverişte her yerde ingilizce konuşmak zorundasınız ki bu çok daha hızlı gelişmenize yardımcı olan etkenler.Ayrıca okulda kurduğunuz dostluklar uzun ömürlü olabiliyor ve hala iletişim halinde olabiliyorsunuz .ayrıca temmuz başı gibi ziyaret ederseniz Wimbledon'ı Wimbledon tenis turnuvasını izleme şansınızda olacaktır.Harika zaman geçirdim bunun için NEW YURTDIŞI EĞİTİM'e çok teşekkür ediyorum .Kısacası WSE tatilinizi iyi değerlendirmek ve İngilizce’yi yerinde öğrenmek için mükemmel bir şeçim.