SERTİFİKA PROGRAMI NEDİR


Profesyonel iş dünyasında, daha başarılı bir kariyer hedefleyen çalışanların yeni gözdesi Sertifika ve Diploma programları olmuştur. Bu programların son yıllarda popülaritesinin giderek artmak. Master veya Üniversite programına katılabilecek imkana sahip olmayanlar  veya kısa sürede uzmanlaşmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

 

Genel olarak, sertifika programları ya belirli bir görevi tamamlamak için öğrenciyi hazırlar ya da kendi alanlarının belirli bir yönde eğitir. Örneğin; bir masaj terapisti, masaj eğitimine ek olarak refleksoloji eğitimi almak ve bu konuda lisans almak için sertifika programına katılabilir. Diğer bir yandan Psikoloji bölümü mezunu hatta bu konuda mastır yapmış lisanslı bir terapist, bağımlılık üzerine ya da kurumsal araştırmalar için sertifika programlarına katılamaya karar verebilir. Bu tür sertifika programları katılımcının eğitimine katkıda bulunduğu gibi, uzmanlığı dâhilinde farklı bir alanda da çalışmak için katılımcıyı hazırlar.

 

Lisans programlarının yerini aldığı ya da bu programlara katkı sağladığı için birçok insan kariyerleri açısından sertifika programlarının oldukça yararlı buluyor. Çoğu insan bilgi dağarcıklarını düzenli bir şekilde güncelleyerek çok iyi profesyonel başarılar elde ediyor.

 

Sertifika programları kariyerinize katkı yapmasının yanı sıra tamamen yeni bir kariyere başlamanıza da sebep olabilir. Örneğin yıllarca teknoloji, alanında işlerle uğraştınız fakat sağlık alanında çalışmaya başlamak istiyor ve tam da bu durumda yeni kariyerinize başlamanız için birçok sertifika programı seçeneği bulunuyor. Dahası şu anki kariyerinizin yetersiz kaldığı yerlerde yeni becerilerle yeni alanlarda faaliyet göstermenizi sağlar.  

 

Yurtdışında sertifika programlarına gitmek isteyen öğrencilerin en fazla rağbet ettiği programlar arasında; Uluslararası Ticaret,İletişim,İnsan kaynakları, Turizm, Proje yönetimi, Hukuk,İşletme, İngilizce öğretmenlerine yönelik sertifika programları,Bilgisayar bilimleri yer almaktadır.

 

Sertifika programları bazı endüstriyel alanlarda diplomanın yerini tutmasına rağmen bu tüm çalışma alanları için geçerli bir durum değildir. Sertifika programına başvururken bilmeniz gereken en önemli şey alacağınızı sertifikayı hangi alanlarda kullanabileceğiniz. Bu nokta da deneyimli danışmanlarımız sizinle birlikte size en uygun programı seçecektir. Detaylı bilgi için lütfen NEW Yurtdışı Eğitimle iletişime geçiniz…