BRITISH STUDY CENTRE


Okulun Genel Özellikleri

1930 yılında Joseph Cleaver tarafından kurulmuştur günümüze kadar aile kuruluşu olarak kalmıştır. Hızla büyüyen ve ülke genelinde birçok ofis, sınav merkezi açan şirket halen ülke genelindeki en köklü okullardan biri  olarak kaliteli eğitim ve üstün hizmet olanaklarıyla yolunda ilerlemektedir.

Bütün şubelerde dil eğitimi alırken ihtiyacınız olabilecek tüm materyallere erişebileceğiniz kütüphane, internet hizmeti ve diğer hizmetler sunulmaktadır. Sınıflar farklı ülkelerden en fazla 11 kişiden oluşmakta ve interaktif beyaz tahtalar ile dersler daha eğlenceli ve etkili geçmektedir.

Okul şehir merkezinde ve bütün aktivitelere yakınlığı sebebiyle cazibe merkezi olmaktadır. Konaklama hizmetlerinde sunulan seçenekler sizi eğitim süreniz boyunca rahat hissettirecek ve eğitiminizi en verimli şekilde tamamlamanız adına isteklerine ve sorularınıza anında yanıt verilecektir.

Okul hakkında tüm detaylı bilgiye ulaşmak için: http://www.british-study.com/

 

Okulun Sunduğu programlar; Genel Kurslar-Haftada 20 ders, Standart kurslar – Haftada 25ders, Yoğun kurslar – Haftada 30 ders, İş İngilizcesi, Genel İngilizce + Aşçılık, Genel İngilizce + Windsurfing, Sınav Kursları, Üniversite, yüksekokul ve kariyer hazırlık, Birebir kurslar, Yaz okulu, Staj Programları, Özel amaçlar için Kurslar

 

Okulun Bulunduğu Ülkeler;

  

İngiltere; (Yetişkinler için) Londra, Brighton, Oxford,Bournemouth  (Junior Okulları)- Ardingly College (West Sussex) , Wycliffe College (Bath), Cheltenham College ( Cheltenham), Strathallan College(Edinburgh- İskoçya))  Amerika; (Junior Okulları) – Peddie School (New York) , Dana Hall School ( Boston)

 

Konaklama Seçenekleri; Dil öğrenirken, eğitim aldığınız ülkenin dilinin yanısıra kültürünü ve yaşayış biçiminide öğrenmek önemlidir. Ülkeyi tanımak gelecekte kurulacak ilişkilerde size o ülke ile ilgili fikir sahibi olma avantajı verecektir.Okul konaklama seçenekleri olarak aile yanı, öğrenci evi ve sadece Temmuz, Ağustos aylarında öğrenci süitleri seçenekleri sunulmaktadır. Öğrencilerin okula kolaylıkla ulaşabilecekleri ve otobüs, metro istasyonlarına yakın adreslerde aile yanı ve öğrenci evi konaklama hizmetleri verilmektedir. Kayıt sırasında belirttiğiniz şartlar doğrultusunda size en uygun  konaklama seçeğini  ve koşulları belirlenmektedir.

Aile yanı odalar tek kişilik veya çift kişiliktir ve internet erişimi her ailede olmayabilir.Kayıt sırasında belirtiğiniz öğrenci tercihlerine göre kahvaltı, kahvaltı ve akşam öğünleri sunulur. Aileler referanslar göz önünde bulundurularak seçilir ve hepsi öğrencinin kendi evindeki rahatlığı hissedebilmesi adına özen gösterir.

Öğrenci evlerinde oda seçenekleri tek kişiliktir fakat istek dahilinde çift kişilik odalar bulunmaktadır. Farklı ülkelerden birçok kişiyle tanışma olanağı sunar.  İnternet hizmeti mevcuttur ve banyo diğer öğrencilerle ortak kullanılmaktadır. Düzenli olarak temizlik yapılır. (Yer durumu ve daha fazla bilgi için lütfen NEW YURTDIŞI EĞİTİM ile irtibata geçiniz.)

 

BRITISH STUDY CENTRES

 

BSC dil okullarının öğretmen kursları farklı kültürlerden öğretmenleri bir araya getirerek farklı ülkelerdeki değişik deneyimleri ve öğretim fikirlerini birbirleriyle paylaşmalarını sağlamayı hedefleyen bir kurstur. Bu kurs anadili dışında yabancı bir dil öğreten ve ülkelerinde bu konuda eğitim almış öğretmenleri kapsamaktadır. Katılımcıların seçecekleri kurs için yeterli bir İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekmektedir.  

 

KURS DETAYLARI

 

Haftada 25 ders (50- dakikalık dersler), kurs Süresi 2 hafta, 4 farklı kurs bulunmaktadır;

  • Primary Methodology&Language (6-11 yaş arası öğrencilere eğitim veren öğretmenler için)- PML
  • Advanced Language& Methodology (Ortaokul öğrencilerine ve yetişkinlere eğitim veren öğretmenler için) -ALM
  • CLIL Course (Sınıf idaresinde dil geliştirme yöntemleriyle ilgili özel eğitim becerileri)- CLIL
  • Practical Uses of Technology in ELT (İngilizce eğitiminde teknoloji kullanımı)- TECH

 

KURS MERKEZLERİ; Oxford, Londra ve Brighton

 

FİYATLAR VE TARİHLER                  

                               

OXFORD

PML (6 Şubat, 20 Şubat,12 Mart, 26 Mart, 2 Temmuz, 16 Temmuz, 30 Temmuz)

ALM (10 Nisan, 2 Temmuz, 30 Temmuz, 13 Ağustos)

CLIL (6 Şubat, 10 Nisan, 2 Temmuz, 16 Temmuz, 30 Temmuz, 13 Ağustos)

TECH (26 Mart, 16 Temmuz, 30 Temmuz)

 

BRIGHTON

ALM/CLIL/TECH (9 Temmuz, 23 Temmuz, 6 Ağustos, 20 Ağustos)

 

LONDRA

ALM (6 Ağustos)