Türkay PİŞPİNLİOĞLU - İngiltere - Manchester - EF


 TÜRKAY PİŞPİNLİOĞLU - ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ -İŞLETME FAKÜLTESİ -3. SINIF ÖĞRENCİSİ 

 

Merhaba,ben Türkay Pişpinlioğlu.2010 ve 2011 yaz tatillerinde EF  School Manchester’da 8 haftalık dilkursu programına katıldım.

 

Manchester ülkenin en büyük üçüncü şehri.Ulaşım çok kolay ve 11 pounda alabileceğiniz otobüs biletleriyle bir hafta boyunca sınırsız olarak  Ef School dahil şehrin birçok yerine gidebiliyorsunuz.Manchester’da gezilebilecek bir çok yer bulunuyor.En ünlüleri şehir merkezi olan Piccadilly,şehrin en büyük alışveriş merkezi (İngiltere’ninde en büyüklerinden biri) olan TraffordCentre ve tabiki Manchester United’ın stadı ‘’Hayaller Tiyatrosu’’ OldTrafford.

 

Okuldan bahsedecek olursak eğer yutta konaklıyorsanız  okula 5dk lık otobüs yolculuğundan sonra bi 5dk daha yürüyerek ulaşabiliyorsunuz.İlk gün bir sınava giriyorsunuz  ve seviyeniz belirleniyor.Ertesi gün myef tende görebileceğiniz ders programınız açıklanıyor ve derslere başlıyorsunuz. Son hafta gireceğiniz sınav ilede sertifikanızı alıp kursu tamamlıyorsunuz. Okul  tarafından yapılan gezilerle Londra,Liverpool,Chester  gibi şehirlere gidebilirsiniz.Eğer kendiniz gitmek isterseniz hızlı trenlede ülkenin her  tarafına gitme imkanınız var.(tren otobüsten daha çok tercih ediliyor ve çok daha hızlı.).Herhangi bir dil kursundan farkı ise marketten alış-veriş yaparken bile İngilizce konuşacak olmanız ve bu gerçek anlamda bu dili öğrenmenizi sağlıyor.

 

 

Bununla birlikte dünyanın dört bir yanından gelmiş insanlarla tanışma fırsatınız olacak.Ağustos ayında Manchester’da bulunanlar şehrin iki takımı Manchester United ve Manchester City ninPremierLeague maçlarını izleme fırsatınıda yakalıyorlar. Kısacası EF Manchester tatilinizi iyi değerlendirmek ve İngilizce’yi yerinde öğrenmek için mükemmel bir şeçim.

 

 

Okul hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.