YAZ OKULLARI - KONAKLAMA SEÇENEKLERİ


YAZ OKULLARI KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

NEW- Nil Education World- Yurtdışı Eğitim olarak danışmalık hizmeti verirken bütün ayrıntılarla tek tek ilgilenerek size yardımcı olmaktadır. Konaklamanızı istekleriniz doğrultusunda ayarlamak da bu hizmetlerimizin başında gelir.

Gideceğiniz yaz okullunda genellikle sunulan konaklama çeşitleri yurt ve aile yanıdır. Aile yanı konaklama genellikle 18 yaş üstü öğrenciler tarafından tercih edilir. 7-17 yaş arası öğrenciler yurt konaklamayı tercih etmektedirler. bunun başlıca sebebi öğrencilerin kendi yaş grubu ile beraber olmak istemesi ve ayrıca yabancı bir ailede yaşama fikrinin onlara ürkütücü gelmesidir.

Konaklamayı tercih ederken öğrencilerin kişisel özellikleri göz önüne alınarak yola çıkılmalıdır. Yoksa yurtdışında alınan eğitim eğlenceden çok kabusa dönebilir. NEW Yurtdışı Eğitim olarak çocuğunuz ve sizinle görüştükten sonra öğrencinin nerede kalması daha sağlıklıdır konusunda uzlaşıp okul tercihlerini ona göre  sunmaktayız.  

Aile yanı konaklamada, okul tarafından yıllarca çalışılan ailelere öğrenci yönlendirilir.  Aile o ülkenin vatandaşıdır. Giden öğrenci kendine ait veya başka bir ülkeden öğrenci ile aynı odayı paylaşır. Aileler çocukların güvenliğini sağlama, yemek ihtiyaçlarını karşılama gibi bir takım sorumlulukları vardır. Bu sebeple okullar aile önerirken çok titiz davranır. Sabah ve akşam yemeği aile ile birlikte yenir. Öğle yemeği aile tarafından paket olarak hazırlanıp verildiği gibi okulda da verilebilir.

Yurt konaklamada genellikle üniversite yurtlarında veya okulların kendi yurtlarında öğrenciler kalır. 7-13 yaş arası öğrenciler için paylaşımlı odalar bulunmaktadır. 14-17 yaş öğrenciler için ise bir veya iki kişilik odalar bulunur. Öğrenciler bütün yemeklerini yurtlarda veya okulda kafeteryalarda yerler.

Yaz okullarında bütün fiyatlar paket olarak verilir. Öğrenci ekstradan para ödemez.