YURTDIŞI YAZ OKULLARI HAKKINDA


YURTDIŞI YAZ OKULLARI HAKKINDA... 

Yaz okulları, okullar kapandıktan sonra çocukların eğlenerek yabancı dillerini geliştirebilecekleri yoğun şekilde talep gören programlardır. Aileler çocuklarının yaz 

aylarında boş vakitlerini yurtdışında hem değişik kültürler tanıması , hem yabancı dillerini geliştirmeleri hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunması için tercih etmektedirler. Bu programlar yoğun yaz aktiviteleri içermektedir. Yaz okullu programları 7-13 yaş grubu ve 14-18 yaş grubu olarak ayrılır. Bireysel ve grup şeklinde yaz okulu programları bulunmaktadır.Öğrenciler ister bireysel ister grup olarak yaz okulu programına katılsın,yapacakları bu yolculuğun her aşamada NEW Yurtdışı Eğitimin desteğini alırlar.

Öğrenciler eğitim alacakları ülkeye ulaştıktan sonra okul görevlileri tarafından alınıp konaklayacakları yere bırakılırlar. Alacakları eğitim boyunca onlardan sorumlu olan okul görevlilerinin gözetiminde olurlar.Yaz okullarında program içerikleri sabahtan öğlene kadar yabancı dil eğitimi ve öğleden sonra aktiviteler + geziler şeklindedir. Fakat eğer öğrenci isterse bazı okullarda yoğun dil sınıflarına, sınav kurslarına, tenis, yüzme binicilik,dans,tiyotro gibi kurslara katılabilir.

Yaz okulları minimum 2 haftadır ve 12 haftaya kadar eğitim alma şansınız vardır.Grup yaz okullarında system bireysele gore farklıdır. Grup lideri eşliğinde çocuklar yurtdışına gider ve orada aldıkları eğitim boyunca öğretmen eşliğinde hareket ederler. Ayrıca yurtdışına gittiklerinde liderden başka onlardan sorumlu olan okul görevlileride bulunmaktadır.