NEDEN İNGİLTERE


  

 

 

NEDEN İNGİLTERE ?

İngiltere her yıl dünya çapında yüzden fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapan ülkelerden biridir. Hatta en çok öğrenci çeken Amerika’dan sonraki ikinci ülkedir. Bu kadar tercih edilmesinin tabii ki oldukça fazla sebebi vardır fakat bunlardan en göze çarpanlarından bahsedecek olursak, öncelikle İngiltere öğrencilere dünyaca tanınmış okullarda eğitim imkânı sunar. Buradaki eğitim enstitüleri en iyi standartlarla donatılmış yerlerdir.

 

Burada elinize geçen diğer bir olanak uluslar arası bir öğrenci olarak dönem boyunca 20 saat tatilde ise tam zamanlı çalışma hakkınızın olmasıdır. İngiltere de yüksek eğitim almak Amerika’ya ve diğer ülkelerin bazılarına kıyasla daha uygundur.  Aynı zamanda uygun olmasının yanı sıra diğer ülkelerden daha kısa süreli bir eğitim alacağınız için yine hem paradan hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Ayrıca İngiltere de seçebileceğiniz yüzlerce okul, binlerce bölüm ve yüz binlerce kurs seçeneği bulunur.

 

İngiltere bu avantajlarının yanı sıra yaşanılacak bir yer olarak da oldukça canlı, tarihi ve etkinliklerle dolu bir ülkedir. Aynı zamanda çok fazla talep olduğu için burada sadece İngiliz kültürünü değil, bunun yanı sıra farklı ülkelerden insanlarla tanışarak birçok farklı kültürü de tanıma imkânınız olacaktır. İngiltere ayrıca çok güvenli ve emniyetli olmasından dolayı tercih oranı yüksek bir ülkedir.