YURTDIŞINDA EĞİTİM ALMANIZ İÇİN 10 NEDEN


Yurtdışında eğitim almak için sıralanabilecek sayısız neden vardır. Burada NEW Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizler için en iyi 10 nedeni seçtik.                

1.Dünyayı dolaşın ve deneyimlerinizi arttırın.

Dünyada deneyim kazanacağınız çok çeşitli muhteşem şeyler vardır. Örneğin her ülkede dünya tarihinin şekillenmesine yardım etmiş tarihi simgeler, anıtlar, kalıntılar yer alır. Dünya hakkındaki bilginizi bu oluşumların yanında olarak, onları görerek ve onlara dokunarak daha da arttırabilirsiniz. Gördüğünüz resimler size Eyfel Kulesinin altında durmanın ya da Çin Seddi’nde yürümenin tadını vermez. Şu anda görmek istediğiniz bir yer mi var? O zaman bunu sadece gezi olarak düşünmeyip bu seyahati yeni bir dil öğrenmek ya da dilinizi geliştirmek için bir avantaja dönüştürebilirsiniz. Bu seyahat sizin için hayatınızı değiştirecek muhteşem bir deneyim olacaktır.

 

2.Ülkeniz hakkında yeni bir bakış açısı kazanın.

Bir ülkeye takılıp kalarak dünyayla ilgili edineceğiniz bilgi sınırlı bir bilgidir. Ülkeniz dışında bir yerlere gitmek, ülkenizin diğer ülkeleri veya kültürleri nasıl etkilediğini görmenizi sağlayacak ve birçok farklı kültüre maruz kalmak kendi kültürünüzde yaşatmanız gereken gelenekleri size hatırlatacaktır.

 

3.Köklerinizi keşfedin.

Ailenizin soyuyla bağlantı kurmak yurtdışında eğitim almak için başka bir motivasyon sebebi sayılabilir. Özellikle göçmen bir aileden geliyorsanız ailenizin köklerini ararken dil eğitimi almanız,  kişisel ve dilsel gelişiminiz için oldukça önemlidir.  Yurtdışı eğitimi kendi etnik kökeninizi öğrenmede ve kendi kimliğini bulmanızda sizi oldukça fazla yarar sağlar.

 

4.Konuşulduğu ülkede dil öğrenin.  

Bir dili akıcı bir şekilde konuşmak için o dili yoğun bir şekilde kullanmak ve pratik kazanmak gerekir. Eğer bir süredir dil öğreniyorsanız ve bu dilde akıcı olmak istiyorsanız, yurtdışına gidin! Diğer bir yandan daha önce dil eğitimi almadıysanız da unutmayın ki hiçbir dil okulu sizden bunu talep etmiyor. Yabancı bir dil öğrenmek sizin eğitsel gelişiminizi arttıracak, iletişim becerinizi geliştirecek size başka türlü elde edemeyeceğiniz yeni bir olanaklar dünyası sunacak. Farklı bir dil öğrenerek, uluslar arası edebiyatı, müzikleri ve filmleri öğrenecek aynı zamanda içinde bulunduğunuz kültürü daha iyi anlayacaksınız. Johann Wolfgang von Goethe’nin de dediği gibi “Yabancı dillerden hiçbirini bilmeyenler, kendileri hakkında da hiç bir şey bilmezler.”

 

5.Mesleki ve parasal gücünüzü arttırın.

Uluslar arası deneyim her özgeçmiş işin önemli ve etkileyici bir niteliktir. Ayrıca yurtdışındayken arttıracağınız kişisel gelişiminiz ve edineceğiniz uluslararası iletişim becerileri size yeni iş imkânları ve dolayısıyla da daha yüksek maaşlar sunacaktır. Küresel zihniyete sahip yöneticiler günümüzde talep oldukça fazladır.

 

6.Tam zamanlı bir öğrenen olun.

Yurtdışındayken tam anlamıyla tam zamanlı bir öğrenci olacaksınız. Ülkenizin dışında bir yere seyahat etmek sizin başlı başına bir eğitim olacak. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerinde belirttiği üzere sınıfınızda aldığınız eğlenceli ve öğretici eğitimin yanı sıra en değerli bilgileri sınıf dışında edineceksiniz. Müzelere ya da kültürel yerlere yaptığınız hafta sonu ziyaretleriniz akademik ve kişisel gelişiminize birçok katkısı olacak. Sizin gibi düşünmeyen ya da konuşmayan insanlarla iletişime geçmeyi öğreneceksiniz.

7.Yeni ilişkiler kurarak yeni anlayışlar ve bakış açıları edinin.

Yurtdışı eğitimi sırasında kurduğunuz ilişkiler kazanabileceğiniz en sıkı dostları edinmenizi sağlayabilir. Farklı geçmişe ve kültüre sahip insanlarla tanışma şansınız olacak ve bunların bazılarıyla ömür boyu sürecek arkadaşlıklar edineceksiniz. Yurtdışından döndükten sonra öğrencilerin çoğunun söylediği şey; gitmeden önce kimseyle her hangi bir konuda ortak bir paydada buluşamayacağını düşündüğü ama orada çok farklı kültürlerden insanlarla birçok ortak özelliği olduğunu anladığı ve birbirlerinden çok şey öğrendikleridir.

 

8.Diğerlerini eğiterek basmakalıplarla savaşın.

Yurtdışında herkesin karşılaşabileceği bazı belli başlı sorunlar vardır. Öğrenciler yurtdışında da onların peşini bırakmayan ülkelerindeki ile aynı basmakalıplarla karşılaştığında hayal kırıklığına uğrayabilir. Ama bu durum diğerlerini sizin bir birey olarak ve grup olarak kim olduğunuz hakkında eğitmeniz için eşsiz bir fırsattır. Bu birey olabilmeniz ve ülkenizi temsil etmeniz için elinize geçmiş bir şanstır.

 

9.Kendi basmakalıplarınızı yok edin.

19.yy da yaşamış ve tanınmış bir kölelik karşıtı olan Frederick Douglass bir zamanlar; “Seyahat eden bir insan önyargılarını evde bırakmalıdır.” demiş. Diğerlerinin yanılgılarını düzelten bir elçi olmanızın yanı sıra yurtdışında eğitim almak diğer ülkeler ve insanlar hakkındaki basmakalıpları da yıkmanız için size bir şans verecektir.Yurtdışında, ülkenizdeyken konuşmayı dahi düşünemeyeceğiniz insanlarla farklı dostluklar kurduğunuzu göreceksiniz.

10.Geleceğinizin kontrolünü ele alın.

Yurtdışında geçirdiğiniz süre boyunca, hayatınızın geri kalanında büyük etkisi olacak sayısız farklı deneyim yaşayacaksınız. Hatta bazı öğrenciler in yurtdışında edindikleri deneyimlerin bir sonucu olarak alanlarını ya da kariyer planlarını bile değiştirirler. Diğer bir kesim içlerindeki yeni seyahat tutkularını keşfeder ve ya yurtdışında çalışmaya karar verir ya da yeni bir dil öğrenme isteğiyle geri dönerler. Yurtdışında eğitim aldıktan sonra seyahatinizin kariyerinizde ve kişisel hedeflerinizde çok yoğun bir etkisi olduğunu göreceksiniz. 

 

NEW YURTDIŞI EĞİTİM  2011 yılından beri Mersin şehrinde faaliyet göstermektedir. Adana, Hatay, İskenderun, Gaziantep gibi çevre illere danışmanlık hizmeti verdiği gibi ;  İstanbul, Ankara, İzmir ve Türkiye’nin birçok şehrinden de öğrencilere ulaşmaktadır. Detaylı bilgi için NEW YURTDIŞI EĞİTİM Mersin ofisini arayın .

http://nileduworld.com/iletisim