YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE HAZIRLIK


Hayal ettiğiniz Üniversiteyi kazandınız ve İngilizce hazırlık okuyacaksınız. 

İngilizce Hazırlık eğitiminizi yurtdışında alarak hem gerçekten İngilizce öğrenin hem de aynı parayı harcayın.

Türkiye'de devlet üniversitelerinin bir bölümü ve özel üniversitelerin tamamında hazırlık eğitimi zorunludur. Birçok üniversitenin eğitim dili İngilizce oldugundan hazırlık eğitimini zorunlu tutuyorlar. eğer ingilizceniz var ise TOEFL , IELTS gibi uluslararası geçerliliği olan sınav sonuçlarını sunarak yada hazırlık atlama sınavlarında başarı göstererek birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Fakat Türkiye koşullarında verilen eğitim ile birçok öğrencinin ingilizcesi bu sınavlarda başarılı olmaya yetmemekte ve hazırlık fakültelerini okumak zorunda kalmaktadırlar. Fakat yine birçok öğrenci hazırlık fakültelerinde beklenen başarıyı gösterememektedir. Ya eksik bir ingilizce ile hazırlıgı atlamakta yada sınıf tekrarı yaparak yıl kaybetmektedir. 

Hal böyleyken üniversite hazırlık okulları öğrenciler için çoğu zaman başarısızlık veya eksik bilgi ile bir üst sınıfa geçme şekline dönüşmektedir. Alt yapısı az olan ingilizce bilgisi ile bölüme geçen öğrenci akademik derslerde yeterli başarıyı gösterememekte ve yine ders başarısızlığı ile yıl kaybına sebep olmaktadır. 

Bu noktada NEW yurtdışı eğitim Danışmalığı sizlere hazırlık fakültesini yurtdışında okuma seçeneğini sunmaktadır. 

YURTDIŞI HAZIRLIK PROGRAMI NEDİR ?

Programın oluşturulma amacı Türkiye'de hazırlık fakültesini okuyan öğrencilerin %40 'a yakın bir oranda yıl tekrarı yapmasıdır. Üniversitelerin eğitim kaliteleri ne kadar yüksek olursa olsun İngilizce pratik anlamında öğrenciler her zaman eksik altyapı ile bölüme başlamaktadırlar.  Sınıfı geçen öğrencilerinde İngilizceyi ne düzeyde öğrencidiği zaten ortadadır. 

Yurtdışında Hazırlık Programı ile Türkiye’deki 1 yıllık İngilizce hazırlık programının yurt dışında okunmasıdır. Bu programın en büyük avantajı  yurt dışında eğitim alma masraflarının, Türkiye'deki özel üniversitelerle eğitim alma masrafının eşit çıkması hatta bazı özel üniversitelerin fiyatlarından daha uygun olmasıdır. Ayrıca yurtdışı eğitim kariyer hayatında neredeyse bir zorunluluk olmuştır ve böylece yıl kaybı yaşamadan öğrenciler ingilizcelerini tamamlamaktadırlar.

Programın Avantajları Nelerdir?

  • İngilizce'yi konuşulduğu ülkede yani anavatanında doğru ve etkili bir şekilde öğrenmek. 
  • Hazırlık eğitimine verilen ücretin Türkiyeile neredeyse aynı çıkması 
  • Gittiğiniz ülkenin kültürünü tanıma ve farklı ülkelerden arkadaşlıklar edinme
  • Kariyer hayatında ihtiyaç duyulan yurtdışı tecrübesinin yapılması ve bir yıllık zaman kazancı
  • Alınan eğitim sonucu ingilizce akademik derslerde yüksek başarı oranı

Program Detayları 

Yurtdışı Hazırlık programlarında 2 tür programa katılabilirsiniz. Eğer ingilizce düzeyiniz başlangıç değilse ise 6 aylık kısa dönem program yada sıfırdan başlayan bir ingilizce eğitimine ihtiyacınız varsa 9 aylık uzun dönem program. 

Yurtdışı Hazırlık programlarında yoğun veya genel ingilizce programlarına katılabilirsiniz. Yoğun ingilizce programları haftada 30 ders olup sabah 9.00 da başlayıp öğleden sonra 15.30 a kadar devem eden programlardır. Genel ingilizce programları ise haftada 20 ders olup sabah 9.00 da başlayıp öğleden sonra 12.30 a kadar devam eden programlardır. 

Programa Katılabileceğiniz Ülkeler ve Şehirler

İngiltere - Londra, Brighton,Cambridge,Oxford,Bournemouth

Kanada - Toronto,Vancouver,Montreal

Amerika- New York,Boston,San Francisco,Los Angeles,San Diego,Mimai,DC

İrlanda - Dublin

Malta - St Julians

Yurtdışı Hazırlık Programını yurtdışında okumanın maliyeti nedir?

Hazırlık sınıfını yurtdışında okumak çok büyük bir ayrıcalıktır fakat öğrenciler ve veliler bu programların maliyetinden her zaman çekinirler.Aslında aşağıdaki hesaplamalardan göreceğiniz üzere Türkiye’de bir özel okulda hazırlık eğitimi almak ise yurtdışında hazırlık eğitimini almak arasında maddi olarak bir fark yoktur.

ÜLKE

       Eğitim ücreti                       6 ay Ortalama

      Konaklama                         6 ay Ortalama

      Toplam Ortalama                TL Karşılığı 6 ay

İNGİLTERE

2500 – 7000 Sterlin

2600 – 4500 Sterlin

26,000 - 59.500 TL

KANADA

4500 - 7000 Kanada Doları

4600 - 5700 Kanada Doları

28.000 - 40.000 TL

AMERİKA

2400 - 7600 Dolar

4680 - 6180 Dolar

28.000 - 54.000 TL

IRLANDA

2900 – 7500 Euro

4200 – 9000 Euro

 32.500 - 76.000 TL

MALTA

2040 - 3720 Euro

2920 - 5520 Euro

23.000 - 42.500 TL

 

Programın aşamaları Nelerdir ?

Üniversite kazandıktan öncelikle okula kaydınızı yaptırmalısınız. Daha sonra kayıt dondurma işlemi için okula başvuru yapıyorsunuz . Kayıt dondurma işlemi sırasında NEW Yurtdışı Eğitim'in size verdiği yurtdışı okul kabul belgelerini okula sunuyorsunuz. Bir dileke ve Yurtdışındaki dil okulundan aldığınız kabul mektubu ile okulunuzu dondurmuş oluyorsunuz. 1 yıl sonra öğrenci TOEFL yada IELTS sınav sonuçlarını okuluna sunarak hazırlık sınıfını atlar ve bölüme başlar. Eğer öğrenci IELTS veya TOEFL sınavına girmek istemiyorsa Üniversitelerin hazırlık atlama sınavına girebilir.  

Yurtdışı Hazırlık Programında Faydalanacağınız Hizmetler Nelerdir ?

Bütün bu aşamalarda NEW Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size en ücretsiz olarak destek olacaktır. Gideceğiniz ülkenin ve şehrin doğru seçimi, isteğinize göre konaklama ayarlaması,vize başvurusunda danışmanlık, havalimanı karşılama, uygun uçak bileti ayarlama , sağlık sigortası gibi konularda sizlere ücretsiz danışmanlık yapacaktır. Ücretsiz olarak faydalacağınız hizmetler şunlardır;

- Danışmanlık Hizmeti

- Konaklama bulma hizmeti

-Havalimanı Transferleri 

-Vize Danışmanlığı 

- Eğitiminiz süresince devam eden danışmanlık hizmeti

Başvuru ve Kayıt Şartları Nelerdir?

Kayıt için lise mezunu olmanız yeterlidir.  Herhangi bir dil seviyesi okula sunmak zorunda değiliz. Detaylı bilgi ve kayıt için Mersin NEW Yurtdışı Eğitim ofisimizi ziyaret ediniz veya bizimle iletişime geçiniz.